Czy można sprawnie prowadzić prace budowlane bez użycia dźwigu? To wątpliwe. Te olbrzymie maszyny w zasadzie są niezbędne do bezpiecznej, szybkiej i precyzyjnej pracy na budowie, ale nie tylko. Usługa, jaką jest wynajem dźwigu, cieszy się niesłabnącą popularnością. Nie ma się co dziwić – istnieje wiele prac, które znacznie łatwiej wykonać przy użyciu dźwigu. Podnoszenie i transportowanie wcale nie musi być trudne, wystarczy zaopatrzyć plac budowy we właściwy sprzęt, jakim niewątpliwie jest dźwig.

Wynajem dźwigu na plac budowy

Dlaczego wynajem dźwigu na plac budowy to najczęstszy rodzaj wynajmu, jaki odnotowujemy w naszej firmie? Odpowiedź jest prosta, trudno o inną dobrą metodę na przenoszenie ciężkich materiałów budowlanych i konstrukcyjnych. Dźwig na placu budowy stanowi nieocenioną pomoc i wsparcie dla ekipy budowlanej. Pozwala na sprawny montaż konstrukcji, a także na rozbiórkę, gdy zachodzi taka potrzeba. Stawianie wysokich budynków, hal, garaży, mostów – nic nie stoi na przeszkodzie, by działać, jeśli dźwig gotowy do pracy jest w pobliżu. Gdzie dokładnie wykorzystuje się dźwigi? Sprawdźmy.

Wykorzystanie dźwigów w przestrzeni publicznej

Tak się składa, że przebywając w przestrzeni publicznej – na dworcu, w galeriach handlowych, w muzeach – nie zastanawiamy się, jak powstał dany budynek. A prawda jest taka, że każdy wysoki budynek mógł powstać tylko dzięki pracy dźwigów. Wynajem dźwigu nieustannie znajduje zastosowanie w realizacjach publicznych i komercyjnych. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest podniesienie ciężkich lub niewygodnych w transporcie elementów na daną wysokość. Fragmenty stropów, okna, elementy dachów – do przenoszenia tego wszystkiego absolutnie niezbędne są dźwigi. Nasza firma oferuje wynajem dźwigu z dostosowaniem urządzenia do konkretnego zlecenia. Posiadamy szeroki wybór urządzeń o różnych możliwościach w kwestii udźwigu, długości wysięgnika i maksymalnego promienia. Dzięki temu z pewnością znajdziesz u nas sprzęt, który będzie odpowiedni dla Twojego projektu. W razie wątpliwości w kwestii wyboru właściwej maszyny, chętnie pomożemy.

Jakie prace wykonywane są przy użyciu dźwigu?

Dźwigi mają szerokie zastosowanie. Szczególnie sprawdzają się przy wszelakich pracach na wysokościach. Wynajem dźwigu to usługa pozwalająca na ekspresowe i dokładne wykonanie prac, które bez dźwigu byłyby wręcz niemożliwe do zrealizowania. Czy chodzi tutaj tylko o place budowy? Niekoniecznie. Otóż wynajem dźwigu sprawdzi się również przy montowaniu dużych konstrukcji, np. scen koncertowych, figur, czy pomników. Jest nieoceniony także w branży marketingowej – dzięki niemu można zamocować reklamy na wysokościach. Taki billboard z pewnością będzie rzucał się w oczy. Z dźwigów korzystają też firmy energetyczne. Montaż słupów to zadanie wymagające precyzyjnej pomocy ze strony operatora dźwigu. Jak widać, zastosowanie dźwigu jest naprawdę szerokie i warto z niego korzystać, by przeprowadzać prace na wysokości w pełni bezpiecznie.

Nie ma wątpliwości, że wynajem dźwigu to usługa, która przydaje się dosyć często. Ważne jest jednak, aby skorzystać z niej w firmie godnej zaufania, świadczącej wysokiej jakości usługi i oferującej sprawdzony sprzęt. Dobry dźwig to gwarancja sprawnej realizacji projektu. Natomiast niskiej jakości maszyny nie tylko utrudniają pracę, ale też stwarzają zagrożenie. Korzystając z ciężkiego sprzętu, zawsze powinno się mieć pewność, że jest on niezawodny i nie ulegnie niespodziewanej awarii w najmniej oczekiwanym momencie.