Koszt zakupu nowych, a nawet używanych żurawi zawsze będzie bardzo wysoki, dlatego jest w stanie zrujnować budżet nawet dużej firmy budowlanej. Żeby więc uniknąć takich wydatków, warto pomyśleć o skorzystaniu z opcji wynajmu. Zwłaszcza że takich usług wcale nie brakuje.

Dostęp do nich gwarantują podmioty dysponujące szerokim i zróżnicowanym parkiem maszynowym, w którym znaleźć można wszystko to, co potrzebne podczas realizacji rozmaitych inwestycji. Wynajem żurawi w ich wykonaniu przynosi mnóstwo korzyści, o których z pewnością warto wspomnieć. Chociażby po to, aby nakreślić, jak dalece bardziej opłacalny jest on od zakupu sprzętu na własność.

Najważniejsze zalety wynajmu żurawi

Nie sposób zacząć inaczej, niż od kwestii finansowych. To przecież one są w całej tej sprawie najważniejsze. Koszt wynajmu ma się nijak do ceny, jaką trzeba zapłacić nawet za używany sprzęt. Stanowi on więc doskonałą okazję do tego, aby zaoszczędzić pokaźną sumę.

To jednak nie koniec. Wynajem żurawi realizowany jest bowiem na bardzo atrakcyjnych warunkach, które da się dostosowywać w zależności od aktualnych potrzeb. Firma potrzebująca maszyn może wskazać ich rodzaj, a także czas wynajmu. A gdy wszystkie prace zostaną już zakończone, wystarczy sprzęt zwrócić. Wydatki kończą się z ostatnim dniem wynajmu.

Mało? Jeśli tak, warto wspomnieć również o pozostałych zaletach tego przedsięwzięcia. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze.

  • Dostęp do nowoczesnych maszyn – dopasowanych do konkretnych zadań. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby wynająć żurawie o konkretnym udźwigu, zasięgu czy też wymiarach. Co ważne, są to sprzętu sprawdzone, wykorzystywane do realizacji wielu inwestycji. Zapewniają więc gwarancję przydatności.
  • Fachowe doradztwo – firma oferująca wynajem żurawi zapewnia usługi o charakterze kompleksowym. Związane są one również ze wsparciem merytorycznym, polegającym między innymi na wskazaniu optymalnych rozwiązań w oparciu o aktualne zapotrzebowanie oraz specyfikę prowadzonych prac.
  • Profesjonalny serwis – jeśli żuraw będzie wymagał przeglądu lub naprawy, zajmą się tym specjaliści. Dzięki temu znacząco spada ryzyko wystąpienia poważnych opóźnień czy też innych problemów, które mogą mieć przełożenie na skuteczność działania.

Kiedy warto zdecydować się na wynajem żurawi?

Możliwość uzyskania poważnych oszczędności finansowych, a także dostępu do nowoczesnych, przydatnych maszyn, działa zachęcająco. Zwłaszcza na firmy, które nie potrzebują tego typu urządzeń na co dzień.

Ich wynajem stanowi świetne rozwiązanie w ramach tak zwanych prac sezonowych lub pojedynczych inwestycji. Dzięki niemu koszty ponoszone są tylko podczas obsługi żurawia. Gdy nie jest potrzebny, nie kurzy się i nie generuje niepotrzebnych wydatków.

Tego typu usługi pozwalają na elastyczne zarządzanie własną flotą maszyn. Umożliwiają jej czasowe powiększenie. Na przykład w trakcie przeprowadzania konkretnych zadań, związanych z budową bloków mieszkalnych, wieżowców, biurowców, mostów bądź innych konstrukcji.

Czy więc wynajem żurawi to dobry wybór? Tak! Szczególnie dla firm, które nie dysponują środkami wystarczającymi do sfinalizowania zakupu nowych bądź używanych maszyn. Pod uwagę trzeba wziąć wspomniane korzyści takiego przedsięwzięcia. Także te związane ze wsparciem specjalistów i usługami dodatkowymi. To wszystko przekłada się na całą masę opcji, na których można budować prestiż oraz renomę swojego przedsiębiorstwa. Bez względu na to, czym dokładnie się ono zajmuje.