Dzięki mobilnym, w pełni wyposażonym maszynom i pojazdom, realizacja wszelkich prac na wysokości okaże się nie tylko sprawniejsza, ale też bezpieczniejsza. Z tego właśnie powodu tak często wykorzystywane są tak zwane żurawie samojezdne. Co ważne, firmy działające na rynku wcale nie muszą kupować ich na własność. Mogą zdecydować się na ofertę wynajmu, która ma wiele zalet.

Żurawie samojezdne nie muszą być transportowane przy użyciu dodatkowych pojazdów. Wyposażone są bowiem we własne koła, dzięki czemu firma jest w stanie w szybki sposób dostarczyć je na teren konkretnej inwestycji. Maszyny tego typu użytkowane są między innymi podczas stawiania nowych budynków, prac rozbiórkowych, czy też w trakcie przenoszenia szczególnie ciężkich ładunków.

Czy zakup ich na własność to jedyne rozwiązanie? Nie! Niezwykle korzystny wydaje się również wynajem żurawi. Szczególnie wtedy, gdy oferta pochodzi od sprawdzonego partnera, cieszącego się sporym uznaniem na rynku. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych zalet wynajmu, które sprawiają, że warto się nim zainteresować.

1. Znacząca oszczędność finansowa

Nie da się ukryć, że wynajem żurawi realizowany jest przede wszystkim z powodu chęci uzyskania znaczących oszczędności. Trudno jednak się temu dziwić – w końcu zakup takich maszyn przeważnie wiąże się z koniecznością wydania ogromnych sum.

Wypożyczenie sprawdzi się zwłaszcza wówczas, gdy realizowane są działania sezonowe lub tymczasowe. Firma płaci więc za sprzęt tylko wtedy, gdy jest on użytkowany. Gdy przestanie być potrzebny, wystarczy go zwrócić.

2. Wynajem żurawi zapewnia dostęp do nowoczesnego sprzętu

Dzięki współpracy z odpowiednim partnerem firmy mogą liczyć na dostęp do najlepszych maszyn, dostosowywanych pod względem aktualnych wymagań, jak również specyfiki zaplanowanych prac. Przekłada się to na gwarancję pełnej skuteczności działania. Bez względu na to, czy mowa jest o remoncie, montażu linii energetycznych, wyburzeniu budynku czy może o jeszcze innej inwestycji.

3. Podczas wynajmu firma zyskuje dostęp do usług dodatkowych

Wśród nich znajdują się między innymi przeglądy konserwacyjne, a także profesjonalny serwis. Sprawia to, że wynajmujący jest w stanie wykorzystać pełen potencjał żurawi samojezdnych. Bez obawy o ich zwiększoną awaryjność lub innego rodzaju problemy, które mogłyby negatywnie wpłynąć na sprawność realizacji poszczególnych prac.

Przekłada się to na swobodne planowanie i skuteczną realizację. To oczywiście również ma wpływ na jakże istotne kwestie finansowe.

4. Wynajem żurawi wiąże się też z fachowym doradztwem

Polega ono między innymi na pomocy podczas wyboru najlepszego sprzętu, a także na wsparciu w trakcie jego obsługi. Warto w tym miejscu podkreślić, że wynajem żurawi może dotyczyć również operatora.

Usługi o charakterze kompleksowym to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie wówczas, gdy firmie zależy na sprawnym, bezproblemowym wykonaniu zaplanowanych działań. Bez względu na ich specyfikę oraz zakres.

5. Wynajem żurawi do wszystkich prac

Czy skorzystanie z możliwości wypożyczenia sprzętu to dobry wybór? Oczywiście! Dzięki tego typu usługom firmy mogą liczyć nie tylko na poważne oszczędności finansowe, ale też na dostęp do świetnie wyposażonych maszyn, które są dostosowywane pod każdym względem.

Powyższe informacje sprawiają, że wynajem żurawi wydaje się rozwiązaniem po prostu optymalnym. Szczególnie wtedy, gdy oferta rynkowa jest tak szeroka i zróżnicowana. Nie pozostaje więc nic innego, jak polecić usługi tego typu.